Gümüşhane denilince akla ilk gelen ürünlerden olan pestil ve köme, aylık 50 tonluk üretimle Türkiye’nin dört bir yanına gönderiliyor.

Evlerde yapılan fakat daha sonra ticari ürün haline gelen pestil ve köme, 2004 yılında coğrafi işaretli ürün tescil belgesi aldı. 

Evlerde de yapılır

Pestil ve kömenin Gümüşhane dışında üretildiğini fakat lezzetinin tutmadığını belirten gumushaneden.com Genel Müdürü Mustafa Akbulut şunları söyledi: 

Pestil ve köme Türkiye’de birçok bölgede yapılıyor. Fakat bu yapılan üretim bizim üretimimiz kadar lezzetli olmuyor. Gümüşhane’de yaşayan herkes bunu bilir ki çocukluğumuzdan itibaren evlerimizde pestil ve köme yapılıyor. Bu lezzet bize miras.”

Türkiye’nin her noktasına satış yaptıklarını belirten gumushaneden.com Genel Müdürü Akbulut: ”Türkiye’de her yere online olarak satışımız mevcut. Hatta yurtdışına bile satış yapıyoruz. Bu lezzeti yurtdışından da talep ediyorlar. Amacımı Gümüşhane’ye özgü lezzetleri tanıtmak ve satışlarımızı internet aracılığıyla dünyanın her köşesine taşımak” dedi.

Glikoz şurubu yok

Lezzetinin tutmamasından dolayı ürünün değerinin düştüğünü belirten Akbulut şöyle konuştu: “Bu tarif bize dedelerimizin mirası, milli markamız. İddia ediyorum ki Gümüşhane dışında yapılan pestil ve köme bizim üretimimiz kadar lezzetli olmuyor. Bundan dolayı da ürünün değeri düşüyor. Ürünlerimizde glikoz şurubu kullanmıyoruz. Mayıs sonundan eylül ayına kadar hasat edilen dutlarla üretim yapıp kalan dutu da pekmez haline getirip tüm aylarda üretime devam ediyoruz.”

Pestil ve pestil tatlısı ürünlerde müşteri hassasiyetlerini anlıyor ve glikoz şurubu kullanmıyoruz.

Ürünlerimizi bekletmeden direkt olarak fabrikadan gönderiyoruz böylece sağlıklı taze atıştırmalıklar tüketmelerini sağlıyoruz.

Çağrı merkezimiz, sosyal medya ve diğer iletişim kanalları üzerinden müşterilerimize anlık cevap vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutuyoruz.

Uçtan uca teknolojik imkanlardan faydalanıyor, sektörün önde gelen teknoloji firmalarından danışmanlık desteği alıyoruz.

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına özlenen lezzetlerimizi göndererek şehrimizin tanıtımına önemli katkı sağlıyoruz.

Bugünü değil yarını kendimize rakip görerek hiç durmadan koşmaya devam ediyoruz.

Geliştirdiğimiz iş modeli çeşitli firmalar tarafından taklit edilmeye çalışılıyor. Eğer bizler gibi kaliteli hizmet sunacaklar ise bunları birer rakip değil şehrimizin tanıtımına katkı sağlayıcı bir etken olarak görüyoruz.

Yeni bir tatlı deneyimi

Reklamlarımızda “Yeni bir tatlı deneyimi” vurgusu yaparak sağlıklı gıda tüketimini arttırmayı hedefliyoruz.

Gümüşhane’nin az bilinen fakat çok sevilen pestil, köme ve pestil tatlılarını almak için Gümüşhane’de yaşamanıza ya da gitmenize gerek kalmadı. “Bir Paket Gümüşhane” sloganı ile hem Gümüşhane’nin tanıtımına destek oluyor hem de dileyenlere bu lezzetleri bütün tazeliğiyle ulaştırıyoruz. Müşterilerimiz, siparişlerinde üretim ve paketlemeden, kargoya verilmesine kadar tüm süreci anlık olarak takip edebiliyor.

Paketlerimiz dış faktörlerden etkilenmeyecek şekilde hazırlanıp kargo firmasına iletilmektedir.

PCI-DSS (Ödeme Kartı Sektör Veri Güvenliği Standardı) bizim için temel konulardan biridir. Bu nedenle PCI aracılığıyla onaylanmış ve en yüksek PCI Hizmet Sağlayıcısı Sertifikasına sahip çözüm ortakları ile çalışıyoruz. Böylece kullanıcılarımıza maksimum seviyede güvenliği garanti ediyoruz.

Paketini Kendin Hazırla seçeneği ile bambaşka bir alışveriş deneyimi sunarak standart paketler yerine, müşterilerimiz kendi istekleri doğrultusunda paketler hazırlayabiliyor.

İlk günden itibaren tüm siparişlerde Türkiye’nin her yerine kargo ücretini biz ödüyoruz.

Kaynak :
http://www.milliyet.com.tr/pestil-ve-kome-dunya-yolculuguna-ekonomi-2861842/

——————————————–In English

Gümüşhane, a city in Turkey, is known for its delicious and unique products, such as pestil and köme. Despite being traditionally made at home, these snacks have become commercial products, with a monthly production of 50 tons. In fact, they have even received a geographical indication certificate in 2004, certifying their quality and origin.

It is Possible to Make at Home 

The General Manager of gumushaneden.com, Mustafa Akbulut, explains that while other companies may produce pestil and köme, their taste is not as good as those made in Gümüşhane. His company aims to introduce these unique flavors to the rest of the world through online sales, ensuring that customers can enjoy them no matter where they live.

No Syrup in it, Fully Natural!

One thing that sets gumushaneden.com apart from its competitors is its commitment to using high-quality, natural ingredients. They use mulberries harvested from May to September to make their products, and turn the remaining ones into molasses. They never use glucose syrup, ensuring that their snacks are healthy and fresh.

To ensure customer satisfaction, gumushaneden.com uses end-to-end technological facilities and receives support from leading technology companies in the sector. Customers can track the entire process from production and packaging to shipment in real-time, providing peace of mind that their order will arrive in perfect condition.

A New Dessert Experience

In their advertisements, gumushaneden.com emphasizes “a new dessert experience,” encouraging customers to try these little-known but much-loved snacks. They offer a variety of pestil, köme, and pestil desserts, all with the slogan “One Package Gümüşhane.” By promoting these products, they not only support the local economy of Gümüşhane but also introduce the world to the unique flavors of this region.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web sitemiz size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.