Satış İptali (Cayma Hakkı)

Sitemizden satış iptali yapmak isterseniz; siparişiniz kargoya verilmeden firmamızla irtibata geçerek siparişinizi iptal edebilirsiniz. Siparişiniz iptal talebinizden önce kargoya verilmişse; sipariş iptalinizi, aldığınız ürünü iade şartlarına uygun şekilde iade etmeniz durumunda yapabilirsiniz. Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden İptal Hakkı” ürünü teslim aldığınız ilk 5 iş günü (7 gün) içerisinde geçerlidir. Tüketicinin, cayma hakkını kullanması halinde, 3. kişiye veya Alıcı’ya teslim edilen ürünün ve ürüne ait fatura aslının ve teslimata dair kargo teslim tutanağının iade edilmesi zorunludur. Ürünün Satıcı’ya iadesi kargo ile yapılır ve kargo ücreti Alıcı’ya aittir. Belgelerin ulaşmasından sonra aşağıda “Para İadesi” kısmında belirtilen koşullara göre ürünün bedeli Alıcı’ya iade edilir.

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

Gazete, dergi gibi kısa süreli yayınlar, gıda ,içecek ve günlük tüketim için sağlanan ürünler, tek seferde kullanılan ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar ile niteliği itibari ile iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerde, Alıcı cayma hakkını kullanamaz. Ayrıntılı bilgi için firmamızla iletişime geçiniz.

Taşıma Esnasında Oluşan Hasarlar / Kusurlar

Taşıma esnasında yaşanan her türlü sorun nedeni ile kargo görevlisi ürünü teslim ederken, teslim alma sırasında gerekli kontrolleri yapmanızı rica ederiz. Ürünleriniz paketleme şartlarına uygun olarak paketlenmektedir. Teslim almanız istenen üründe hasar, yanlışlık ya da eksik parça olması halinde görevliye tutanak tutturulması ve bizimle iletişim kurulması gerekmektedir.

Yanlış Ürün Gönderimi

Yanlış ürün gönderiminden kaynaklanan iadelerde; ürünü teslim aldığınız 5 gün içerisinde ürün görselini çekerek, “Yanlış Ürün Gönderimi” konu başlığıyla destek@gumushaneden.net adresine iletmeniz yeterli olacaktır. Yanlış ürün gönderimi durumunda iade ettiğiniz ürünlerin tüm kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için gönderi esnasında anlaşmalı kargo şirketimize ürünü “karşı ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir. Siparişinizi vermiş olduğunuz asıl ürününüzün gönderimi en kısa sürede yapılacak ve tarafınıza bilgi verilecektir. İade adresimiz aşağıda belirtilmiştir

Ürün İadesi ve Şartları

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir. İade ile ilgili olarak tarafımıza bilgi verdikten sonra iade şartlarını taşıyan ürünü kargo aracılığı ile tarafımıza gönderiniz. İade adresimiz aşağıda belirtilmiştir. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Kargo ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Firmamıza gönderilen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İade şartlarımız aşağıdadır.

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. Gıda ürünlerinde paketin açılmamış olması gerekmektedir.
Ürünün faturası, ürünle beraber gönderilmelidir.
7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu ve ambalajı, ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. Para iadesi hakkında ilgili başlık altındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Para İadesi

Ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 – 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

Ödeme şekli olarak “Havale/EFT” yi seçmişseniz ve tercihiniz “Hesaba Para İadesi” ise; Alışverişte ödemeyi gerçekleştirdiğiniz banka hesap numarasını, banka hesap adını, banka şube kodunu, bankanın ismini ve IBAN numaranızı, detaylıca tarafımıza e-posta yoluyla iletmeniz gerekmektedir.

Ürün Değişimi

Siparişiniz kargoya verilmediyse, değişim yapmak istediğiniz ürün bilgilerini bizimle paylaşmanız yeterli olacaktır. Gerekli değişim yapılıp, istediğiniz yeni ürün adresinize gönderilir.

Kargo ile adresinize teslim edilmek üzere yola çıkmış olan ya da adresinize teslim edilmiş olunan siparişinizde ürün değişimi yapılamamaktadır.

Kusurlu Ürün İadesi

Ürünlerimiz %100 tazelik garantisi altında satışa sunulmaktadır. Dahası Gumushaneden.com ürünleri kendi tazeliğini koruması adına, paketleme şartlarına en uygun şekilde paketlenerek tarafınıza gönderilmektedir. Ürünlerimizden kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde; ürünü teslim aldığınız 5 gün içerisinde, ürün görselini çekerek destek@gumushaneden.net adresine iletmeniz yeterli olacaktır. Şikâyetiniz hemen işleme alınacaktır. Kusurlu ürün iadesi durumunda iade ettiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize ürünü “karşı ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir. İade adresimiz aşağıda belirtilmiştir

Arzu etmeniz halinde, para iadesi yerine ilgili tutar karşılığı yeni ürün de almanız mümkündür. Kusurlu ürün iadesine ait ürün değişimi talepleriniz en geç 2 iş günü içerisinde işleme alınır. Para iadesi taleplerinizle ilgili bilgiler ilgili başlık altında belirtilmiştir.

Ürün İade Adresi

Hasanbey Mah. Cumhuriyet Cad. No:37/3  Merkez / Gümüşhane

Gümüşhane’den Pestil Köme ve Yöresel Ürünler

Gumushaneden.com