Şu anda yüksek yaz aylarında, dutlar bölgemizde olgunlaşıyor! Tatlı ve düşük asitli dutlar, genellikle bilinmese de, bu meyveler dünyanın en eski tarım bitkilerinden biridir.

Geçmişte yaygın olarak bulunurdu

Dutlar eskiden yaygın olarak bulunurdu. Yunanlılar için bile “tanrıların yiyeceği” olarak kabul edilirdi. Roma’da dut ağacı bilgelik getiren bir bitki olarak bilinirdi. Günümüzde dutlar neredeyse sadece Güney Avrupa ve Asya’da yetiştirilmektedir. Ancak özellikle siyah dutlar yavaş yavaş bahçelerimize geri dönüyor. Ve bunun iyi bir nedeni var: Dutlar çok sağlıklıdır ve çok ince ve hafif tatlı bir tada sahiptir.

Maulbeere’yi sağlıklı kılan birçok neden vardır

Sağlıklı ve çoğu zaman unutulan gıdaların birçoğu yeniden keşfediliyor ve “süper gıda” olarak adlandırılıyor. Süper gıda trendi, Maulbeere’ye de yeni bir ilgi ve popülarite getiriyor. Gerçekten de Maulbeere, “süper gıda” adını hakediyor.

Kendine bir iyilik yapmak isteyen herkes için Maulbeere tavsiye edilir. Özellikle diyabet hastaları, sporcular ve veganlar Maulbeere’nin sağlıklı bileşenlerinden faydalanırlar. Çünkü taze veya kurumuş olsun, Maulbeere sağlığa faydalı bileşenleriyle dikkat çeker:

Berry’nin yaklaşık %25’i protein içerir. Bu bitkisel protein, kas yapısından sorumludur. Maulbeere, demir, kalsiyum, magnezyum, fosfor, flor, bakır ve çinko gibi mineraller, vitaminler ve ikincil bitki bileşikleri açısından zengindir. Mineraller, vücut fonksiyonlarını düzenler ve bağırsak hareketliliğini düzenler. Bu nedenle sindirim üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

DIE MAULBEERE - EINE BEZAUBERNDE UND UNBEKANNTE FRUCHT
DIE MAULBEERE – EINE BEZAUBERNDE UND UNBEKANNTE FRUCHT

Geleneksel Çin Tıbbı’ndaki Maulbeere yapraklarının önemi

Maulbeere ağacının yaprakları özellikle Çin tıbbında önemli bir yere sahiptir. Taze veya kurumuş yapraklardan soğuk algınlığı ve ateşe destek olması için çay hazırlayabilirsiniz.

Maulbeere yaprağı çayı, Geleneksel Çin Tıbbı’nda kan basıncını düşürmeye yardımcı olması için de destekleyici olarak önerilir.

Maulbeere suyu – SIR

Dutlar hızla bozulabilen ve saklanamayan meyveler olduğu için taze hasat edilen meyveler genellikle güneşte kurutulur veya su, şurup ve reçel haline getirilir.

Tadı tartışmalara konu olmaktadır.  Ancak saf meyve sularını sevenler, Maulbeere suyunun tadından kesinlikle memnun olacaklardır. Maulbeere suyu gerçekten eşsiz bir tada sahiptir: Hoş tatlı ve hafif asitli. Ve: Maulbeere çok sindirilebilir, düşük asitlidir ve tüm meyvelerin en yüksek antioksidan içeriğine sahiptir.

Deneyin, organik Maulbeere suyumuzu deneyin! Eminim bizim gibi etkileneceksiniz.

Yazının orjinali için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web sitemiz size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.