Bayramda sofralarınızı zararsız şeker ile donatmaya ne dersiniz?

Bayramlar, sevdiklerimizle birlikte geçirilen özel günlerdir. Sofralarımızda da en özel yemekler, tatlılar yer alır. Fakat tatlılar bazen sağlığımıza zararlı olabilir. Bu nedenle, bu Bayramda sofralarınızı sağlıklı bir şekilde donatmak isterseniz, size harika önerilerimiz var!
Pestil tatlısı, dut şırasından hazırlanarak bol ceviz ve bal ile tatlandırılıp özenle sarılır. Cevizlerin bolca eklenmesine dikkat edilir. Köme ise ipe dizilen cevizlerin dut şırasına bandırılıp güneşte kurutulmasıyla elde edilir. Kurumuş kömeler ince ince dilimlenip paketlenir. Pestillerimiz incecik serildikten sonra damak zevkinize göre fındık veya cevize bulanıp kurumaya bırakılır, en nihayetinde dilimlenip özenle paketlenir.

 

Sizin en sevdiğiniz tad hangisi?

Bizim ekibin favorisi ise altın muska! İnce dizilen pestillerin antep fıstık ezmesi ile doldurulup, muska şeklinde sarıldıktan sonra tekrar antep fıstığına bulanmasıyla hazır hale gelir. Altın muska, altın kadar kıymetli bir tatlıdır.
Bayramda sağlıklı tatlılarla sofralarınızı donatmak isterseniz, gumushaneden.com ailesi olarak her zaman yanınızdayız. Bizimle iletişime geçin, özel siparişleriniz için hazırız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web sitemiz size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.